
Zonnige strandtaferelen, oer-Hollandse weilanden, nachtelijk Amsterdam, in zijn olieverfschilderijen geeft Bert Osinga (Amsterdam, 1953) sfeervolle indrukken van het alledaagse leven. Het zijn verstilde beelden die romantisch aandoen. Met losse penseelstreken zet Osinga zijn voorstellingen op het doek, in een impressionistische stijl.
De weergave van het licht en de atmosfeer van een landschap of interieur is daarbij essentieel. In onderwerp en stijl is er verwantschap met de Haagse School. Osinga: ‘Alles wat aanwezig is, is te schilderen. Het werk dat ik nu laat zien heeft als thema licht en ruimte’.
Bert Osinga exposeert in kunstuitleen | galerie Beeldend Gesproken | Borgerstraat 102 | Amsterdam | van 6 t/m 19 september 2009

BBK
Differentieel
Droomreiziger
Exto
Marjacq
Pimm Nu
Pimm van Mourik
Stichting Creator